Pożyczki bez baz, dlaczego to się opłaca
Pożyczki bez baz oznacza pożyczkodawcę, który nie sprawdza czy klient znajduje się na wybranej liście dłużników. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele form udzielania pożyczki, czyli jak pożyczki bankowe i pożyczki pozabankowe, firmy specjalizujące się w pożyczkach. Zgodnie z koncepcją pożyczki bez baz chodzi o formę pożyczki, gdy udzielający jej pożyczkodawca nie sprawdza nas w popularnych bazach danych. Jeśli jesteśmy zadłużeni i chcemy szybko otrzymać małą pożyczkę, ta oferta jest dla nas idealna.
Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie operacje kredytowe były realizowane całkowicie zdalnie przez Internet. Aby składać wnioski o pożyczkę online.
Dlaczego to się dzieje? Przede wszystkim ze względu na potrzeby klienta, który nie chce iść do oddziałów banku i wypełniać tam wszystkie wnioski. Dostarcz dokumenty i spróbuj wdrożyć cały proces w ciągu chwili online. Całość odbywa się zdalnie przez Internet.
Wszystko czego potrzebujesz to skan odpowiednich dokumentów. Czasami nawet on jest pomijany, a klient wykonuje cały wniosek o pożyczkę tylko na podstawie dochodów uzyskanych z rachunku bankowego. Pieniądze można otrzymać w ciągu kilku minut, co jest dla niego bardzo korzystne i chętnie je wykorzystuje.
Czy można pożyczyć pożyczkę bez weryfikacji w bazach danych dłużników online?
W których bazach dłużników zwykle weryfikuje się klienta, który próbuje uzyskać szybką wypłatę online? Wbrew powszechnej opinii nie jest to baza danych BIK, tj. Biuro Informacji Kredytowej. Informacje z tego biura były zarezerwowane tylko dla banków kilka lat temu. Więc dopiero od kilku lat parabanki zaczęły korzystać z BIK. Dzięki temu, że mają dostęp do negatywnej, ale także dodatniej historii kredytowej, mogą dokładniej sprawdzić wiarygodność klienta i dostosować dla niego lepszą ofertę. Jednak BIG, Biuro Informacji Gospodarczej, jest najczęściej sprawdzaną bazą dłużników. Ta baza danych została zweryfikowana praktycznie od początku sektora działalności pozabankowej.
Niestety w bazie danych BIG, podobnie jak w KRD, nie ma informacji na temat terminowej spłaty zobowiązań . Jedyne dane, które można znaleźć, to negatywne informacje o niespłaconych pożyczkach, rachunkach lub grzywnach. Więc jeśli spłacałeś swoje pożyczki do wypłaty i pożyczki do wypłaty od dłuższego czasu, a kiedy zostaniesz złapany, masz większą szansę na uzyskanie pożyczki do wypłaty od firmy, która sprawdza BIK, niż w tej, która weryfikuje tylko duże . Oprócz wyżej wymienionych baz danych istnieją również ERiF i ZBP.
7 list dłużników, czyli bazy, które sprawdzają pożyczkodawcy
W Polsce istnieje 7 baz, które gromadzą listę dłużników. Chcąc zawrzeć umowę o pożyczkę, pożyczkodawca sprawdzi te bazy:
- Biuro Informacji Kredytowej – BIK,
- Krajowy Rejestr Długów BIG SA – KRD,
- Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG,
- Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych – KRDN,
- Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor – BIG InfoMonitor,
- ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A,- ERIF,
- Związek Banków Polskich – ZBP.
Grupa BIK (BIK i BIG) to największa baza informacji kredytowych i gospodarczych w Polsce. Udostępnia dane dotyczące historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów oraz pozabankowych firm pożyczkowych. Dane te dotyczą wiarygodności płatniczej zarówno osoby fizycznej, jak i firmy. BIK I BIG przekazują zainteresowanym podmiotom takie informacje na określonych zasadach.
Sprawdź listę pożyczek bez baz BIK, np Effino.
ERIF Biuro Informacji Gospodarcze tutaj można sprawdzić czy na liście dłużników widnieje przedsiębiorcy, kontrahenci, konsumenci, np. biuro podróży, developer. Zawiera dane o zarówno o nieterminowych regulowanych płatnościach oraz tych regulowanych zobowiązaniach na czas.
Sprawdź pożyczki bez baz ERIF, np Credissimo.
Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor udostępnia informacje gospodarcze o zadłużeniu, ale także o terminowym spłacie zobowiązań konsumentów i przedsiębiorców. Nie tylko firmy pożyczkowe i banki mogą przekazywać informacje, ale również np. operatorzy telewizyjni, telefonii stacjonarnej i komórkowej, dostawcy energii, gazu, wody, wynajmujący powierzchnie biurowe, gminy, urzędy.
Sprawdź pożyczki bez BIG InfoMonitor, np tutaj.
Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej świadczy usługi w zakresie przyjmowania, przetwarzania i udostępniania pozytywnych i negatywnych informacji gospodarczych o podmiotach gospodarczych i osobach fizycznych. Ważnym elementem działalności KBIG jest transgraniczna wymiana danych z podmiotami prowadzącymi podobną działalność w krajach niemieckojęzycznych.
Krajowy Rejestr Długów zbiera i udostępnia dane na temat sytuacji finansowej konsumentów oraz firm (zarówno dużych koncernów, jak i małych przedsiębiorstw).
Sprawdź listę pożyczek bez baz KRD, np MoneyMan.
Zestawienie pożyczek bez baz
Pożyczki bez baz BIK
- Solven
- Ferratum
Pożyczki bez baz BIG
- Rapida Money
- Money Man
Pożyczki bez baz KRD
- Rapida Money
- MoneyMan
Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych umożliwia natychmiastową weryfikację wiarygodności osób w relacjach prywatnych i gospodarczych.
Sprawdź pożyczki bez KRDN, np.
Czy istnieje szansa na pożyczki bez baz?
Pozabankowe firmy pożyczkowe oferują łagodniejszą weryfikację klienta. Oznacza to, że nie sprawdzają wybranych baz osób zadłużonych. To dobra wiadomość, kiedy masz problem ze zdolnością finansową i potrzebujesz pożyczki.
Gdzie dostać pożyczkę bez baz dłużników?
Sprawdź oferty pozabankowych instytucji finansowych, takie jak firmy pożyczkowe i parabanki.
Czy pożyczki bez baz są szansą dla zadłużonych?
Pożyczki pozabankowe to konkurencja dla banków, są bardziej elastyczne w ocenie zdolności spłaty potencjalnego klienta. Instytucje pozabankowe, które oferują pożyczki, również są zobowiązane do sprawdzania klientów w bazach. Zmniejsza to ryzyko udzielenia pożyczki osobie, która jest bardzo niewiarygodna finansowo i istnieje w paru bazach. Co zrobić zatem jeśli dostaniesz odmowę? Sprawdź listę firm pozabankowych poniżej, zobacz jaka firma sprawdza bazę dłużników.
Pożyczki osobiste pomagają, np gospodarstwom domowym sprostać wszelkim niedociągnięciom, których doświadczają, między innymi, przy zakupie domu lub samochodu, w szkolnictwie wyższym dzieci, a nawet w nagłych wypadkach medycznych. Taką pożyczkę można wykorzystać na każdą osobistą potrzebę finansową, a bank nie będzie monitorował jego wykorzystania. Można go wykorzystać do renowacji domu, wydatków związanych z małżeństwem, wakacji rodzinnych, edukacji dziecka, czy też zakupu najnowszych elektronicznych gadżetów lub sprzętu gospodarstwa domowego, pokrycia nieoczekiwanych wydatków medycznych lub innych nagłych wypadków.